м. Рівне, вул. Гагаріна, 12 Подивитись на карті
ГоловнаНотаріальні послугиПро нотаріуса/Котнакти
м. Рівне, вул. Гагаріна, 12 Подивитись на карті

Дарча на квартиру

Час складання: 1 година 30 хвилин – 3 години
Консультація при оформленні: безкоштовно
Нотаріальна копія: 2 копії входять у вартість

Документи для фізичної особи:

  • Паспорти й ІПН сторін;
  • Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл;
  • Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб).

Документи для представника юридичної особи:

  • документи юридичної особи (статут, виписка);
  • паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора);
  • нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа;
  • печатка;
  • рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів).

Необхідні документи щодо нерухомості:

  • Документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
  • Технічний паспорт на нерухомість;
  • Звіт про експертну оцінку нерухомості;
  • Довідка про прописаних у квартирі, якщо майно розташоване не в місті Рівне (якщо майно розташоване в місті Рівне, та заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесена Ваша квартира до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесена, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних);
  • Якщо в квартирі прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору;
  • Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю.

Важливо!

Договір дарування квартири засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

У випадку коли сторони договору - родичі першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), щоб отримати звільнення від податків необхідно надати документи, що э підтвердженням споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

Наразі нерухоме майно в нашій країні можна не лише продати, а й подарувати. Дарунком може бути будь-яке майно: квартира, будинок, земельна ділянка. Щоб офіційно оформити право на майно потрібно скласти та засвідчити договір дарування або дарчу на квартиру в нотаріуса. Далі буде описано, як правильно скласти цей договір.

Що таке Дарча на квартиру?

За ЦК України під договором дарування мається на увазі передання права володіння майном від однієї сторони іншій без плати за майно. Дарча не є угодою з купівлі-продажу, тому що майно передається без оплати за нього. Обдаровуваний отримає всі права володіння та стає єдиним власником, якщо інакше не зазначено в договорі дарування.

Дарувальник у цій ситуації не має права очікувати або вимагати від другої особи нічого іншого на заміну майна, що дарується. Незаконно за договором дарування змусити людину виконати будь-що на користь особи, що дарує. Дарча не має включати різного виду зобов'язання зі сторони обдаровуваного.

За законом об'єктом дарування може бути тільки майно, яке є власністю громадянина. Дарування нерухомості, що орендується особою, неможливо. Передача майна в дарування повинна фіксуватися договором. Оформити дарчу на квартиру можна тільки у практикуючого нотаріуса.

Згідно зі статистичними даними дарування квартири й іншого рухомого і нерухомого майна — це процедура, що має попит серед українців. Для того, щоб офіційно засвідчити дарчу можна звертатися як до державних, так і приватних нотаріусів.

Оформлення дарчої на квартиру в Рівному

Одразу розповімо, яка різниця дарування та купівлі-продажу квартири:

  • Майно дарується безоплатно для особи, що приймає подарунок. У випадку купівлі-продажу майна продавець вказує фіксовану ціну на майно, а покупець зобов'язується її виплатити.
  • Дарувальник має можливість скасувати договір. Закон дозволяє цю процедуру, якщо обдаровуваний ввів в оману дарувальника, шантажував, скоїв злочинні дії стосовно самого дарувальника або його родичів. У випадку купівлі-продажу підстав для скасування договору значно менше.
  • Дарувальник має можливість подати позов до суду з метою розірвання договору протягом 1 року. У випадку продажу майна термін збільшений до 3-х років.
  • Квартира подарована одному з подружньої пари на момент перебування в шлюбі, майно не є спільно нажитим у разі розлучення. У випадку купівлі майно є спільним для подружньої пари.
  • Особа має право дарувати свою частку квартири без попереднього повідомлення співвласників. Але продати майно без письмової згоди всіх власників неможливо.
  • Дарувати квартиру, що у власності неповнолітнього, незаконно, а от продавати її не заборонено.

Засвідчення дарчої на квартиру в Рівному відбувається безпосередньо в нотаріуса. Обирають нотаріуса за місцем реєстрації однієї зі сторін договору, також допустимо обрати спеціаліста за місцем знаходження майна. Тобто, ви не зможете скласти договір в іншому місті, якщо в ньому не знаходиться майно або не зареєстрована ні одна зі сторін.

Коштовність послуги складання договору дарування квартири

На ціну послуги впливає, де і як оформляти дарчу на квартиру. Згідно з законами України подарувати квартиру можливо будь-кому: родичу, товаришу, громадянину нашої або іншої країни.

У випадку коли, договір складається на родичів першого ступеня споріднення, дарунок не повинен підлягати оподатковуванню. У інших випадках обов'язково оплатити податок, Це необхідно пам'ятати на момент укладання угоди.

Коштовність послуги залежна від актуальних тарифів і складності договору. Нотаріус має ознайомити клієнта із цінами ще на етапі попереднього консультування. В процесі оформлення послуги юрист обов'язково перевіряє вірність документації на майно та інших наданих документів. Якщо одна із сторін відсутня - угоду укласти неможливо.

Дарча на квартиру в Рівному повністю надає право власності від однієї сторони іншій. Після укладання договору нотаріус реєструє нового власника в ДРРП. Виходячи з офісу із засвідченим документом, обдарований стає законним власником.

Сайт notarius.rv.ua – цє приватний блог Рівненського нотариуса Демчук Ірини В‘ячеславівни, який не варто розцінювати як індивідуальну рекламу одного нотаріуса або як засіб масової інформації у широкому розумінні цього поняття. Блог створениий з метою підвищення довіри до нотаріусів, сприяння юридичній обізнанності громадян та утвердження в суспільстві віри у закон і справедливість. Основна мета блогу – інформування фізичних та юридичних осіб про сутность і призначення нотаріату, а також про послуги та правову допомогу, на які можна розраховувати, звертаючись до нотаріусів. Блог може містити матеріали, що сприяють підвищенню авторитету і престижу професії нотаріуса, позитивної громадської думки про нотаріат, але принципово не виступає у ролі площадки для розміщення будь-якої реклами. Автор блогу запрошує колег по юридичній професії надавати матеріали для публікацій, якщо вони написані в дусі поваги і доброзичливого співробітництва, мають інформаційну цінність та підтримують професійну гідність і авторитет нотаріату України.