м. Рівне, вул. Гагаріна, 12 Подивитись на карті
ГоловнаНотаріальні послугиПро нотаріуса/Котнакти
м. Рівне, вул. Гагаріна, 12 Подивитись на карті

Договір дарування будинку

Час складання: 1 година 30 хвилин – 3 години
Консультація при оформленні: безкоштовно
Нотаріальна копія: 2 копії входять у вартість

Документи для фізичної особи:

  • Паспорти й ІПН сторін;
  • Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл;
  • Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб).

Документи для представника юридичної особи:

  • документи юридичної особи (статут, виписка);
  • паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора);
  • нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа;
  • печатка;
  • рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів).

Необхідні документи щодо нерухомості:

  • Документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
  • Технічний паспорт на нерухомість;
  • Звіт про експертну оцінку нерухомості;
  • Довідка про прописаних у квартирі, якщо майно розташоване не в місті Рівне (якщо майно розташоване в місті Рівне, та заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесена Ваша квартира до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесена, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних);
  • Якщо в квартирі прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору;
  • Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю.

Важливо!

Договір дарування будинку укладається нотаріусом відповідно до місця розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Важливою вимогою при даруванні будинку є, кадастровий номер земельної ділянки, на якій знаходиться будинок.

Якщо учасники угоди - мають родинні зв'язки першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), можна звільнитися від податку. Для цього необхідно мати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

У випадку, коли земля, на якій розташована земельна ділянка, приватизована, одночасно складаються 2 договори: договір дарування будинку й договір дарування земельної ділянки.

Якщо ви бажаєте подарувати свій будинок, але не знаєте з чого почати, ми вам допоможемо.

Для початку зазначимо, що документ складається у вигляді нотаріально засвідченого договору дарування. Від інших договорів дарча відрізняється тим, що має безкоштовний характер.

Результатом договору є передача у власність майна стороні обдаровуваному, якщо він не виконує ніяких дій для дарувальника, включаючи дії шахрайського характеру.

У випадку укладання будь-яких угод з житловим будинком слід пам'ятати про земельну ділянку, на котрій знаходиться майно. За законами України ситуація, коли у земельної ділянки та у будинку, розташованого на ньому, різні власники недопустима.

Якщо земельна ділянка була приватизована і є власністю тієї ж особи, що й майно, яке розташоване на ній, то необхідно одночасно переоформляти право власності на будинок та права власності на земельну ділянку.

Є випадки, коли земельна ділянка може бути надана власнику будинку з комунальної власності на обмежене часом використання. Тоді в договорі купівлі-продажу будинку описується ця земельна ділянка та вказується її кадастровий номер.

Після укладання договору нотаріус реєструє нового власника в ДРРП. Виходячи з офісу із засвідченим документом, обдарований стає законним власником.

При оформленні договору купівлі-продажу нотаріус обов'язково перевіряє всю документацію, що була надана для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження будинку, дійсність довіреності (у випадку, якщо договір укладається представником).

Вартість послуги, що надається, визначається індивідуально. Це викликано великою кількістю деталей, що для кожного клієнта різні. Наприклад, ступінь споріднення між сторонами. Це впливає на визначення оподаткування. Родичі 1 і 2 ступенів (діти, батьки, брати/сестри, бабусі й дідусі) не платять податок. У інших випадках податок у розмірі 5% потрібно сплачувати. Цю суму платить новий власник майна.

Зауважимо, що для складання договору дарування будинку до нотаріуса звертаються обидві сторони угоди. Вони обов'язково повинні бути присутні про оформленні договору.

Сайт notarius.rv.ua – цє приватний блог Рівненського нотариуса Демчук Ірини В‘ячеславівни, який не варто розцінювати як індивідуальну рекламу одного нотаріуса або як засіб масової інформації у широкому розумінні цього поняття. Блог створениий з метою підвищення довіри до нотаріусів, сприяння юридичній обізнанності громадян та утвердження в суспільстві віри у закон і справедливість. Основна мета блогу – інформування фізичних та юридичних осіб про сутность і призначення нотаріату, а також про послуги та правову допомогу, на які можна розраховувати, звертаючись до нотаріусів. Блог може містити матеріали, що сприяють підвищенню авторитету і престижу професії нотаріуса, позитивної громадської думки про нотаріат, але принципово не виступає у ролі площадки для розміщення будь-якої реклами. Автор блогу запрошує колег по юридичній професії надавати матеріали для публікацій, якщо вони написані в дусі поваги і доброзичливого співробітництва, мають інформаційну цінність та підтримують професійну гідність і авторитет нотаріату України.