м. Рівне, вул. Гагаріна, 12 Подивитись на карті
ГоловнаНотаріальні послугиПро нотаріуса/Котнакти
м. Рівне, вул. Гагаріна, 12 Подивитись на карті

Договір дарування квартири

Час складання: 1 година 30 хвилин – 3 години
Консультація при оформленні: безкоштовно
Нотаріальна копія: 2 копії входять у вартість

Документи для фізичної особи:

  • Паспорти й ІПН сторін;
  • Згода подружжя власника нерухомості, зокрема якщо власник під час придбання нерухомості перебував у шлюбі, а саме паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб або заздалегідь нотаріально оформлена заява-дозвіл;
  • Документи, які підтверджують родинні стосунки (свідоцтва про народження/ про шлюб).

Документи для представника юридичної особи:

  • документи юридичної особи (статут, виписка);
  • паспорт і ІПН директора (уповноваженої особи компанії) і документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про призначення директора, протокол про обрання директора);
  • нотаріальна довіреність, якщо діє уповноважена особа;
  • печатка;
  • рішення юр. особи укласти договір (протокол загальних зборів).

Необхідні документи щодо нерухомості:

  • Документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
  • Технічний паспорт на нерухомість;
  • Звіт про експертну оцінку нерухомості;
  • Довідка про прописаних у квартирі, якщо майно розташоване не в місті Рівне (якщо майно розташоване в місті Рівне, та заздалегідь під час консультації необхідно перевірити, чи внесена Ваша квартира до реєстру прописаних осіб. Якщо не внесена, то додатково потрібно звертатися до ЦНАП для внесення даних);
  • Якщо в квартирі прописані неповнолітні, то необхідно одержати дозвіл органів опіки й піклування на укладання договору;
  • Якщо право власності виникло до 2013 року, необхідно одержати в БТІ інформаційну довідку про те, що станом на 01.01.2013 року нерухомість належала продавцю.

Важливо!

Договір дарування квартири засвідчується нотаріусом за місцем розташування майна або за місцем реєстрації однієї зі сторін.

Якщо учасники угоди - мають родинні зв'язки першого або другого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, зокрема й усиновлені, рідні брати/сестри, бабусі, дідусі, онуки), можна звільнитися від податку. Для цього необхідно мати документи, що підтверджують споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

Що означає договір на дарування квартири?

Згідно із законами України суб'єктом угоди може бути навіть невелике майно, наприклад, квадратні метри. За статистичними даними частіше громадяни України дарують квартиру. Тобто повна передача права власності від однієї людини іншій.

За законами нашої країни у випадку дарування майна складається договір дарування на квартиру. За договором житлові квадратні метри нерухомості надаються у власність іншій людині безкоштовно. Вимагати будь-що на заміну незаконно. Це основна відмінність дарчої від купівлі-продажу.

Відповідно договору існує можливість подарувати частину нерухомості. Якщо загальна житлова площа була придбана коли власник, який бажає подарувати майно, перебував в шлюбі, то під час укладання угоди потрібна письмова згода другого подружжя.

Що необхідно для оформлення договору дарування квартири?

Щоб договір був правильно складений та набув чинності, його потрібно складати у нотаріуса. Спеціаліст обов'язково проводить перевірку усіх документів на достовірність та на відповідність установленим нормам. Не слід нехтувати перевіркою справжності підписів на документах, які надали сторони.

Договір дарування квартири можливо укласти лише за наявності документів, які були описані вище.

За більш детальною інформацією слід звернутися до нотаріального бюро і переконатися чи всі необхідні документи вже зібрані. Це значно пришвидшить процес.

На момент підписання угоди дарування майна одночасно нотаріус реєструє нового власника у ДРРП. Ніяких додаткових операцій новому власнику проводити не потрібно.

Обирати нотаріуса слід відповідно місцю реєстрації однієї зі сторін договору або розташування майна.

Вартість укладання договору дарування квартири?

Вартість послуги, що надається, визначається індивідуально. Це викликано великою кількістю деталей, що для кожного клієнта різні. Наприклад, ступінь споріднення між сторонами. Це впливає на визначення оподаткування. Родичі 1 і 2 ступенів (діти, батьки, брати/сестри, бабусі й дідусі) не платять податок. У інших випадках податок потрібно сплачувати. Цю суму платить новий власник майна.

Варто не забувати про існування додаткових мит і податків, у випадку коли, одна сторона угоди не є резидентом України. Також обов'язково оплатити роботу нотаріуса.

Додаткові умови укладання договору дарування квартири

При оформленні договору дарування квартири можуть бути встановлені певні умови.

У договорі є можливість зазначити, що у квартирі повинен проживати родич, який в ній прописаний. За цієї умови неможливо виселити або виписати цього родича із квартири. Також можна зазначити, що договір набуває чинності із конкретної дати, а не в момент укладання. Можна пов'зязати передачу майна у власність із певною подією, наприклад, укладання шлюбу дитиною власника квартири. Також можна вказати період, через який договір набуде чинності.

У цьому разі необхідно звернути увагу, що договір буде скасовано у випадку смерті однієї зі сторін до набрання чинності документа.

В яких випадках можна оскаржити договір?

Закон України передбачує випадки, коли угода може бути оскаржена. Дарувальник має можливість скасувати договір в суді, коли:

  • для укладення договору було використано примус або погрози;
  • стороно одбаровуваний вчинив злочинні дії стосовно дарувальника або членів його родини;
  • за квартиру були виплачені кошти;
  • Дарувальник став жертвою обману;
  • недієздатність дарувальника на момент підписання договору, що викликана психічними хворобами. .

Подати позов до суду можна протягом одного року після укладання договору дарування майна. Скасувати договір можна за взаємною згодою двох сторін.

В процесі оформлення послуги нотаріус обов'язково перевіряє вірність документації на майно та інших наданих документів. Якщо одна із сторін відсутня - угоду укласти неможливо. У всіх інших випадках відповідальність лежить на сторонах договору.

Сайт notarius.rv.ua – цє приватний блог Рівненського нотариуса Демчук Ірини В‘ячеславівни, який не варто розцінювати як індивідуальну рекламу одного нотаріуса або як засіб масової інформації у широкому розумінні цього поняття. Блог створениий з метою підвищення довіри до нотаріусів, сприяння юридичній обізнанності громадян та утвердження в суспільстві віри у закон і справедливість. Основна мета блогу – інформування фізичних та юридичних осіб про сутность і призначення нотаріату, а також про послуги та правову допомогу, на які можна розраховувати, звертаючись до нотаріусів. Блог може містити матеріали, що сприяють підвищенню авторитету і престижу професії нотаріуса, позитивної громадської думки про нотаріат, але принципово не виступає у ролі площадки для розміщення будь-якої реклами. Автор блогу запрошує колег по юридичній професії надавати матеріали для публікацій, якщо вони написані в дусі поваги і доброзичливого співробітництва, мають інформаційну цінність та підтримують професійну гідність і авторитет нотаріату України.